O nas

Jesteśmy Grupą Wsparcia dla Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych "Przystań" utworzoną w Kaliszu przy Zespole Szkół Specjalnych nr 11.

Grupa Wsparcia zrzesza ponad 200 rodziców  z Kalisza i rejonu,ale przyłączają się także do nas Rodzice wraz z dziećmi z terenu całej Polski. Wyjątkowość naszej Grupy polega na tym,że przyjmujemy wszystkich chętnych rodziców wraz z ich niepełnosprawnymi dziećmi bez względu na wiek i placówkę do jakiej one uczęszczają. W "Przystani" najmłodsze dziecko ma 2 lata a najstarszy członek 37. Funkcjonujemy dość krótko bo od stycznia 2016 roku jednak prężnie działamy, staramy się przy tym zaznaczyć obecność dzieci niepełnosprawnych w środowisku pokazując przy tym,że ich inność jest atutem a nie wadą.

Grupa Wsparcia stworzona została przez nauczycielkę Zespołu Szkół Specjalnych w Kaliszu Sylwię Baranowską. Początek działalności miał miejsce na portalu społecznościowym Facebook i tam funkcjonuje do dziś jako grupa zamknięta przeznaczona wyłącznie dla Rodziców dzieci niepełnosprawnych. Zamknięty charakter grupy ma zapewnić Rodzicom bezpieczeństwo i pewność,że są wyłącznie w zaufanym gronie.Poza tym ma to być miejsce swobodnej dyskusji ,dlatego też chronione jest przez administratora przed wpływami osób spoza grupy.

Ze względu na wielorakość działań podejmowanych przez Grupę Wsparcia "Przystań" i ich społeczny aspekt po roku działalności powstała nasza strona internetowa i Fanpage. Udostępniamy tam istotne według nas informacje, które mają na celu pokazać,że niepełnosprawni są wśród nas i są składową częścią społeczeństwa. Poza podstawowymi potrzebami, które niepełnosprawnym dzieciom zapewniają im niezastąpieni wspaniali Rodzice ze strony społeczeństwa potrzebują tak ważnej dla nich akceptacji.

Dodaj komentarz